top of page

Roadtrip po Španělsku: Tarifa (část 1.)

Na zamilování se do Andalusie vám bude stačit jeden den. My jsme v ní strávili tři týdny, ve kterých bylo moře, hory a hodně dobrýho jídla.


úterý, 14. 6. 2022

Praha ->Málaga

Marianka už má celkem nalítáno, ale tentokrát se to úplně nesetkává s úspěchem. V letadle s náma letí partička fotbalistů, který budou v Malaze loučit kapitána se svobodou. Všichni maj místo dresů trička se jménama, aby měli poznávací znamení, až se v noci poztrácej v barech. Týpkovi jménem Hulk se zamlžuje pohled už při nástupu do letadla. Marianka nemůže za boha usnout a se šílenym řevem ji nakonec uspim v nosítku. Rozjuchaný kluci si narozdíl od dalších cestujících žádnýho pláče nevšimnou a když Mája konečně spí, tak se na ni jeden z nich zjihle podívá a říká, jak je to krásný, mít rodinu. Na střídačku je slyšet řev dětí různýho věku a týpků, kterejm zoufalá letuška vyhrožuje odvedením na policejní stanici po přistání. Oni jen řeknou, že bez záchytky by to stejně nebyla ta správna párty. Držim jim pěsti, ať vydržej na nohou aspoň do večera.Malaga -> Tarifa

Na letišti v půjčovně Firefly vyzvedáváme auto a Tom se nechá ukecat na upgrade Seata v SUV, ať to má grády. Nalodíme se a vyrážíme za dobrodružstvím. První zkouškou inteligence je najít cestu z parkoviště, ve který po půl hodině nakonec obstojíme. Za necelý dvě hodiny jsme v Tarifě - nejjižnějším španělským městečku plným kiterů, úzkejch bílejch uliček a nekonečnejch pláží. Místu, který mi svojí plážovou atmosférou připomíná californský Venice.středa, 15. 6. 2022

Bydlíme v mezonetu s terasou a výhledem na moře. Byt je kousek od pláže, po který se za 15 minut dostáváme do starýho města. Teda mohli bysme, kdybychom se nezastavovali na každym dětskym hřišti, který jsou tu ale super. U moře Mája pragmaticky vyhodnocuje, že vítr moc fouká a písek v očích se jí nelíbí, takže první návštěva je poměrně krátká.

Na oběd jdeme do sympatický restaurace La Lola, zašitý uvnitř města. Má to tady lokální vibe a kluka, co přišel zpívat španělský serenády k obědu. Maja se skamarádí se švédským chlapečkem a vypadá to na velkou lásku. Hrajou si spolu víc než hodinu a my si dáváme s jeho rodičema high five. Pak jdem do Cafe 10 na espresso tonic a já se chci do Tarify stěhovat!

Večeříme v La Pescaderia, kde je potřeba si dát chobotnici, kterou jsme Máje slibovali. Pak musíme rychle domů, zvedá se vítr a já klepu kosu. O žádnej úžeh se tady bát nemusíme ani náhodou.


čtvrtek, 16.6. 2022

Maja nás v posteli po vyčerpávajícím dni plnym zážitků v noci kope střídavě do hlavy a ráno to s Tomem dospávaj, takže vyrážíme skoro v poledne, ale zase vyspinkaný do růžova. Jedem na výlet lodí od organizace Firmm, která slibuje pozorování delfínů a velryb. Holka, která nám dává intro je zapálená aktivistka a její misí je odrazovat od delfinárií. Věděli jste, že v nich přežije jen 5 delfínů ze 100? Když mluví o tom, že každý rok ryby umírají kvůli nadměrnýmu požití plastů, tak Maja vytáhne z batohu postupně všechny svoje plastový lahvičky a krabičky a já si v duchu slibuju stát se lepším environmentalistou.


Velký počty velryb jsou v Gibraltaru prý hlavně kvůli potravě, který je tam habaděj. Putují tudy i tuňáci, na kterejch si některý druhy velryb taky rádi pochutnaj. Stává se ze mě expert na podmořskej život a všechno to nadšeně reprodukuju Tomovi, kterej byl našemu věčně hladovýmu dítěti obstarat mezitim nějakou obživu. Přinesl ji jak jinak než v plastový tašce a tím jen potvrdíme svoji nálepku konzumních teroristů životního prostředí.


Na plavbách bývá přítomna i zakladatelka Firmmu, skoro osmdesátiletá paní, která hlásí, kam se má člověk dívat. Dojedeme skoro do Afriky a vždycky, když potkáme nějaký hejno, tak lod zastaví, vypne motor a kolem se proháněj delfíni v různejch barevnejch provedeních jak zběsilí. V druhý půlce plavby tomu nasaděj korunu velryby. Je to boží.Protože jsme vyprázdnili všechny svačinový boxy, jdem za odměnu do Archivo Tarifa baru na kraftový lokální pivo a sváču. Tenhle bar je fakt kouzelnej, schovanej v úzkejch uličkách Tarify a já mám ohňostroje kolem hlavy.Přímo v Tarifě sice nejsou ty nejlepší pláže, ale městská Playa Chica taky není k zahození. Večer to zakončíme v BoccaBuena. Restaurace na malym náměstíčku s velkou atmosférou. Marianka zpívá a tančí společně s pouliční zpěvačkou. Ta když obchází stoly a za svoje představení vybírá peníze, má k dispozici i vlastní platební terminál. Joo, jiná doba!pátek, 17.6. 2022

Jedna z vyhlášenejch pláží asi 15 minut autem od Tarify je Playa Bolonia. Když se tam doplácáme, tak se povětrnostní podmínky během lusknutí prstu změní z absolutního bezvětří na slunečníky rvoucí vichr. Sice neni vedro, ale Marjánka nám málem ulítne i se svačinkou. Hladový končíme v nenápadný Las Rejas, ve který žoviální majitel zdraví všechny svoje štamgasty a kde si dáváme paellu nabombenou krevetama a mušlema. Je to nejlepší jídlo, co jsem tady zatím jedla. Maja si jako svoji oběť vyhlídne jeden postarší pár, kterýmu předvede celej svůj repertoár od písniček po tanečky a nakonec dostane od číšníka za svůj výkon zmrzlinu.


Večer se jde na drink a i když zdaleka nestihneme objevit všechny poklady, tak vybranej bar Cafe Melo je taky super! Maja se dostává do varu a kolem půlnoci je nejvíc rozjuchaná. Nevim, po kom to to dítě má... Poslední noc před naší další cestou do Los Canos De Meka stála za to!


______

Další tipy:


Ubytování

Kdybysme nebydleli v Lankarifa, tak bychom byli rozhodně tady. Nejjižnější ubytování na španělskym pobřeží. Nevýhodou podle recenzí je to, že nefunguje občas elektřina a do města se jde trochu džunglí, takže na kočár to uplně neni.

Vždycky jsme hledali ubytování s parkováním. Navíc na veřejných parkovištích se platí minimálně 15 EUR za den, takže by se o to zvýšila i cena ubytování.


Další zastávky po cestě:

Po cestě z Málagy určitě za návštěvu stojí i malý andaluský městečka jako je Marbella nebo Estepona. My jsme preferovali být rychle v Tarifě a strávit víc času na jednom místě, abychom nemuseli pořád balit. Z Tarify se dá udělat taky výlet na Gibraltar, kterej je fakt kousek. Bacha, musíte mít s sebou pasy.


Další restaurace v Tarifě:

Kdo má rád víc fancy restaurace a nebojí se, že děti z restaurace udělají kůlničku na dříví, tak ať zavítá do Silos19 nebo No. 6 Cocina Sencilla.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page