top of page

Ao Nang

Pondělí 7. 1. 2019 #day11

Vyrážíme dál, tentokrát směr Ao Nang lodí Ao Nang Princess z přístavu Ban Saladan. Chvíli po vyplutí se začnou zvedat z moře vápencovy útvary v počtu celý armády, který jsou jen tak zapíchaný do modrý vody jakoby se nechumelilo. Jedem kolem Chicken Islandu ve tvaru ohlodaný kosti a dalších bizardností. Tenhle transfer je výlet sám o sobě, dá se vegetit na palubě, jen je dobrý nepodcenit mazání, abyste večer netrpěli.


Bydlíme uprostřed nový výstavby, která na Ao Nangu vznikla. Staví se tu bez ladu a skladu, prostě jak to přijde. Ao Nang je místo, který jakoby trpělo bipolární poruchou. Když jde člověk po hlavní třídě, má po levý straně hafo indickejch restaurací nabízejících pizzu, stánkaře s turistickejma cetkama a miliardu stánků, co prodávaj výlety. Napravo je pak scenérie jak z jiný planety s jednim z nejnádhernějších západů slunce, který ozařuje všechny ty divnosti vystupující z moře.Ao Nang samotný není místo, kde by chtěl člověk trávit dovolenou, ale místo, kde se večer lidi z různejch ostrovů nakupěj, aby ráno mohli vyrazit zase na další. Pláž je dlouhá několik kiláků a my se snažíme najít aspoň jednu hezkou restauraci, kde si člověk může dát něco jinýho než pizzu od Indů. Hlavní třída přechází v kolonádu, stánky s cetkama se pomalu mění za masážní lehátka a není to tu tak hektický.V místě, kde tahle část pláže končí, je stezka, která určitě vede na ještě větší ráj na zemi - si myslim. Hladovýho Toma vláčim za sebou a při stoupání po rozviklanym dřevěnym schodišti mu slibuju hory doly a skvělý restaurace, který za timhle kopcem přece musej bejt. No. Nejsou. Pláž tam teda je. Krásný hotely taky. A taky securiťák, kterej po vás chce ID a jméno, páč na týhle pláži můžou bejt smrtelníci jako my jen 10 minut. Jako cenim, že se tu snažej omezit počet lidí a nechat tu jen pracháče, co si za soukromí zaplatili, ale proč to proboha nebylo napsaný před tim šílenym hikem džunglí?


Protože nám tady teda pšenka nepokvete, jdem si tu stezičku dát ještě jednou nazpátek, zrovna u toho zapadá sluníčko. Kdybychom neměli jako poslední jídlo snídani, člověk by řek, že je to celkem romantika. Když zpocený vylezem zas do civilizace, ptá se nás nějakej Amík, jestli ten “monkey trail” stojí za to a viděli jsme nějaký opice. Vyflusaný odpovídáme, že jediný opice jsme byli na týhle cestičce my a tenhle highlight bych si nechala klidně ujít. Potom co se trochu vydejcháme, nakonec cestou zpátky narazíme na hezkou restauraci s výhledem na moře, pivem a výbornym kari a svět je zase v pořádku. 🙏♥️Úterý 8. 1., #day12

Lodičky na Railay beach z Ao Nangu jezdí jak na běžícím páse a jakmile se dá dokupy

skupinka šesti lidí, tak vyráží Long tail boat s kapitánem, kterej místo kormidla bravurně obsluhuje motor z auta připevněnej na dřevěnou tyč. Když je na jedný straně moc tlusťochů, tak se loďka může potopit a je potřeba dát si bacha a pasažéry dobře rozložit.

Railay beach je rozdělená na východní a západní část. Lodička z Ao Nangu vás doveze na tu západní, což je pláž od nevidim do nevidim doplněná výhledama na ty vápencový nádhery.Na East Railay pak kromě mangrovníků najdete taky opice, který vypadaj jak ze Sezamový ulice. Maj kolem očí bílý kruhy, který vypadaj jako hodně zažraný odličovací tampony. Kdybyste chtěli odpoledne během odlivu z východní pláže náhodou někam lodí, musí vás tam dovízt místní plážovej traktor, jinak je to celkem túra. Na každym kroku jsou tu přírodní lezecký stěny různejch stupňů obtížnosti a stezka na další pláž Phra Nang. Tady je jeskyně známá nadměrnym počtem dřevěnejch falusů, který sem údajně nosej hlavně rybáři s nadějí pravidelnýho úlovku. Kolem jeskyně je bůhvíproč celkem narváno, předevšim Ruskejma turistama.


Středa 9. 1. 2019, #day13

I přestože se dá vybrat "výhodný" výlet, kde je kombo skoro všech okolních ostrovů a spolu s desítkama dalších turistů skáčete v půlhodinových intervalech z lodi a do lodi, rozhodujeme se pro individuální výlet. Princip je stejný jako u Railay a když se naplní loď počtem 6 turistů, tak vyrážíme. Cílem je ostrov Hong, kde vidim hned po přistání medůzu velkou minimálně jako hlava velryby, takže se do vody během dne zas tak nehrnu. Odpoledne s kapitánem vyrážíme ještě do laguny, do který se dá dostat jen malou soutěskou, kde kromě jednoho zatoulanýho Číňana ve vodě nikdo není, což se nám za poslední dny mockrát nepoštěstilo.


Večer jedem na místní market. Maj tu super ryby na grilu a mangostýny, což je strašně divný a dobrý ovoce, kterym se léčí všechny neduhy světa. 🐟🌅🛶 

Místa a tipy pohromadě:

Ao Nang je dopravní uzel a výchozí bod pro všechny další výlety v okolí.

Na Railay Beach se dostanete lodičkou z Ao Nangu, je to hlavní výletní lákadlo.

Ostrov Ko Hong je taky v blízkosti Ao Nangu a je to pěknej půldenní výlet. Ideální je tam jet individuálně lodičkou se 6 pasažéry, ne se zájezdem.


S2 Residence je uprostřed výstavby na Ao Nangu. K pláži je to 15 minut pěšky, ale pro ušetření nervů i času je lepší si půjčit skůtr za 200 bathů denně.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page