top of page

New York, New York! (2/2)

Středa 2. 8. #day6

Dnešní den zahajuju tim, že vypiju kefír. Malinovej. Píšou na něm, že je to nápoj oblíbený zejména ve východní Evropě a má tradici 2 000 let! Nemyslim si – před 2 000 lety jsme měli jiný starosti než pití kefíru. Říkám Tomovi, že mě pálí kůže na břiše a po 5 minutách od požití kefíru je ze mě rajče. Kompletní. Posypaný tabascem. Kefír v USA teda nedoporučuju, počkám si na něj zase k nám, do východní Evropy. Ještě že jsou tady na každym rohu ty večerky s vajíčkovejma bagelama.


Když vyrazíme, Tom má jediný přání, dát si dneska chill a nachodit nějakej sympatickej počet kilometrů (to ještě neví, že dneska trhnem rekord a nachodíme jich 18 :)


Sice se trochu kazí počasí, to nás ale neodradí od našeho plánu, Sochy svobody. Na poslední chvilku před zavřenim brány dobíháme na loď! Ha.. akorát, že nejede k soše svobody! Ve finále to nevadí, aspoň jede okolo. Dostanem se na nedalekej Staten Island, dáme kafe a donut a jedem zpátky.


Jdem přes Wall street k Fulton marketu. Wall street je spoustu nabubřelejch, vysokejch mrakodrapů, kde neni moc světla, zato je tam socha nebojácný holčičky. A kousek odtud pak krásná procházka po břehu Hudsonu k Fulton street.A protože jsme toho ještě dost nenachodili, jde se na Brooklynskej most – teda přes něj. Začíná foukat, taky dost prší. Kdo tohle má? Většinou se tam prej nedá hnout a my máme tu cestu nakonec krásně volnou, akorát za mostem vypadáme, že na nás někdo zrovna vylil kýbl s vodou. V Brooklynu zkoušíme uschnout v Shake Shacku. Vyhlášenej chain fast foodů. Burger a pivo!


Nakonec se venku dělá zase hezky a jdem k Manhattan Bridge, do části, který se říká Dumbo. Je to tam boží! Jako z těch americkejch romantickejch filmů. Vzduch je voňavej po dešti a já čekám že se tady každou chvilku vyloupne Ryan Gossling s kyticí růží v ruce. Nakonec se nám po těch 18 kilácích nechce ani domů 👟💪⁉️No. Taky že nejdem žejo! Když chceme totiž přestoupit na Times Square (kde je mimochodem v noci stejný světlo jako ve dne), tak si vzpomenu, že jsem tam viděla Forever 21. Má čtyři patra!!! Tom to martyrium podstupuje se ctí. A já mám nejvíc nejlepší úlovek – tullovou sukni! Jako šije kamarádka Pegg a jako nosila Carrie v Sexu ve městě!! Zbytek večera mám v mlze :)


Čtvrtek 3. 8. #day7

Poslední celej den v New Yorku! Zas hic jak blázen a nebe bez mráčku! Dneska ten bar s vyhlídkou na Top of the Rock už dopadnout musí. Tom bere do batohu tenisky a košili a já jdu pochopitelně v nový sukni. Pokus číslo dva je před náma. Těšim se jak malá. Dress code v pořádku, akorát maj od 17 hodin. Tak zas nic no.


Plán na zabití pár hodin v NY není problém. Jdem do Bryant's parku, kde se cejtim jak pracující New Yorčan na obědový pauze a vybírám si z široký obědový nabídky smoothie.Pak jdem na kukandu na nádraží Grand Central, kde je to zas jak ve filmu a pak metrem do Greenwich Village. Zajímavá věc, že se tu mimo jinýho kreativně taky žebrá. Vzhledem k vysoký konkurenci je potřeba ten způsob potunit, vyhrávaj jen ty nejlepší. Někdo jede na city, někdo zpívá, tancuje a teď ten týpek v metru, kterym jedem, prostě sedí, naváže oční kontakt s obětí a začne ji okamžitě kreslit uhlem. Pokud oběť nevystoupí a vydrží na místě, týpek bleskurychle namaluje tu parádu, rozjede show a dílo oběti předá bez podpisu. A teď přicházej na řadu city – oběť si to samozřejmě může nechat, bez podpisu a on, chudák, nebude mít co jíst a kde spát a nenakrmí početnou rodinu a nebo může oběť zacálovat a dostane na plátno podpis. Takže v zásadě nezacáluje jen bezcitná hyena bez empatie a kouska citu, která navíc dobrovolně podstoupí odsuzující pohledy spolucestujících. A ty jsou na tom to nejhorší.Dostáváme se do Greenwich village, čtvrti, kde se bojuje za práva homosexualů, kde jsou super punkový kluby a mimochodem taky orgasmický donuty. Tom si dal ten s javorovym sirupem a slaninou. Úlet. A pak MacDougal street se spoustou barů, vinylovejch obchodů a restaurací.


Konečně pět hodin! Pokus číslo tři & bar Top of the Rock! Yess! Vyšlo to a je to skvělý! Výhled jak blázen, 65. patro! Je to jen o dvě patra níž než oficiální vyhlídka, která stojí asi 20 babek a kde se člověk mačká s dalšíma turistama a má na to 25 minut. Dávám si stylově k pití Manhattan. Chutná to odporně, páč je to v podstatě čistá whiska, ale ty sladký kandovaný višně z toho nakonec dělaj docela dobrej drink. Ten druhej mi už vyloženě chutná. Nebo je to tou whisky? Po pár hodinách a několika Manhattanech se snášíme na zem.Nakonec nám chybí už jen prozkoumání druhý půlky Central parku a tak jdem na něj! Jezírka a vodopády, který vypadaj jakoby tam byly odjakživa, světlušky, který blikaj, jak kdyby měly na zadku 100wattovou žárovku, jo a všude pudlové! Vracej se do módy! Ty vypimpenější z nich maj na zádech vyholenej pruh! Tak dobrou noc New Yorku, bylo to neskutečný. 😍⭐️🌙______________

Místa a tipy pohromadě (2/2):

AirBnb byt v Harlemu s dobrym poměrem cena / výkon. Kousek od metra. Metrem je to zhruba 10 minut k Central Parku.


Shake Shack je fast food chain, když zrovna nechcete utrácet peníze za zážitkový večeře. Maj dobrý burgery, pivo a je jich celkem dost. Jeden z moc hezkejch je hned za Brooklyn Bridge.


Místo vstupu na vyhlídku Rockefeller centra si kupte drink v Baru Sixty Five, jen dvě patra pod turistickou atrakcí.


V NYC se dá nakupovat fakt na každym rohu. Vyhlášenej je obchoďák Macy's. Spoustu obchodů najdete na 5th Avenue a to včetně největšího UNIQLO, který mám dost ráda, a pokud jste v pohodě s tím, že vám sem tam někdo zafuní na záda, pak se dá shoppovat i na Times Square.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Disneyland

Los Angeles

Commentaires


bottom of page