top of page

New York, New York! (1/2)

New York je město, kde maj všichni přesně rozvrženej svůj časovej plán dne nebo tak minimálně vypadaj. New York je moje první americká zkušenost a taky začátek naší dvouměsíční cesty s Tomem po Státech.Pátek 28. 7. #day1

Vstávačka ve 4 hodiny ráno a naše velká cesta může začít. Na Heathrow v Londýně jsme měli co dělat, abychom během dvou hodin přestoupili. Měla jsem bohužel nákupní choutky v duty free, Tom mě naštěstí usměrnil, jinak by nám to asi uletělo. Kdo mohl vědět, že se po odbavení musí jet ještě vlakem?


NEW YORK! Máme super AirBnb byt v Harlemu, kde už to dávno nemá pověst nebezpečnýho hoodu. Naše spolubydlící jsou operní pěvkyně Rachel a ambiciózní TV producent z Channel 7 Jon. V rámci nadšení prvního dne se ve stavu zombies vydáváme do víru velkoměsta! Na Times Square, kde se nedá kvůli davům moc hejbat, už v podstatě za chůze spim. Dáváme si v tu chvíli nejlepší hot dog na světě a se zbytkama sil se šouráme do Central Parku. Vypijeme asi litrový kafe (velikost Small), pozdravíme dredatýho rasta psa, u kterýho neni jasný, kde má hlavu a kde zadek, a jedem asi třicet stanic dom.


Sobota 29. 7. #day2

Harlemská snídaně! Bagel s míchanejma vajíčkama se slaninou ve voskovanym papíru, kterej si tady koupíte v každý druhý večerce společně s novinama a kafem.


Kolem oběda opouštíme Harlem a jedem za Terez, co pracuje jako diplomatka ve Washingtonu a je na návštěvě u kámoše Karla, toho času taky v diplomatických službách. Karel ví, kde se prodává dobrý kafe a že se v parcích nesmí kouřit, takže je potřeba se nakouřit do foroty, jdem totiž do Central Parku trochu pofelit.Následuje shopping, díky kterýmu mám malý ohňostroje místo hlavy, procházka po městě a večeře v HB Burger. Maj tady asi tisíc kombinací ze kterejch mi jde hlava kolem. Po lehčí variantě, která je vytuněná cibulovejma kroužkama, a pár pivech máme všichni trochu food koma.


A protože se takovej den musí zakončit stylově, jde se do rooftop baru na 5th Avenue, kde je to prostě boží. Megalomanskej výhled na všechny ty mrakodrapy okolo kazí snad jen ten umělej vodopád a umělej zelenej green na bílý plastový stěně. Gin tonik a Caipirinha nám dost chutnaj a kolem Karla začíná přituhovat. Jedna moc milá slečna s růžově blikajícím prstenem a neonovými kroužky kolem kotníků se při žádosti o cigáro na Karla usměje tak, že se jí podlomí kolena a rozplácne se na celej stůl se vší parádou. Všechny drinky bere s sebou spolu s mym prsteníčkem. Postaví se k tomu ale čelem (protože zadkem už to stačilo) a vysvětlí nám, že pije od jedný odpoledne, a jde nám všem koupit nový drinky, samozřejmě pod podmínkou Karlovy pomoci.🍸Neděle 30. 7., #day3

Neděle v New Yorku! Po srazu s Terezou a Karlem vyrážíme směr Williamsburg aka Meka New Yorskej hipsterů, momentálně jedna z lokalit, která je v kurzu a každej tu chce bydlet, takže člověk musí bejt hipster ve vatě. Nebo aspoň ve vatě. Jdeme na hipster brunch v Bedford street do podniku Wild, kde maj z knížek udělaný květináče, babetu uprostřed restaurace a kafe na milion způsobů. Zastřená vejce s avokádem na křupavém toastu s brambůrkama a kadeřávkem (kterej je teď děsně módní i když je dost tuhej) s Bellini drinkem (prosecco a meruňkovej džus) je taková hipsterská klasika.


Pak vyrážíme do ortodoxně židovské části Williamsburgu. Chlápci jeden jak druhej, jarmulky a super teplý dlouhý pláště, Tom mi vysvětluje svou teorii s mikroklimatem pod kabátem a já jim nezávidim.


Rozloučíme se s ostatníma a jdem do Central parku. Zajímavá věc jsou veřejný hajzlíky, žádný totiž v NYC nejsou, až na pár výjimek. Vystojim si půl hodinovou frontu na záchod a jdem se natáhnout do stínu, konečně. Tráva je ve stínu docela mokrá, ale Tom mě uklidňuje moudrem, že je lepší mít prdel mokrou než holou, a vyrážíme do Central parku dál. Je to pecka. Dojdeme do poloviny, dál už nám nohy nefungujou a tak jdeme domů. LIFE IS SHORT, PARK IS LONG! 🍀


Pondělí 31. 7. #day4

Na začátek týdne máme v plánu Coney Island! Předtím je třeba koupit Tomovi žabky, ať jsme na tý americký pláži stylový! Jdeme do Macy’s na Manhattanu. Naneštěstí ale letěj pantofle. Pantofle všude kam se podíváš. Slovo flip flops Amíci vytěsnili ze svý slovní zásoby. Vzdáváme to a jedem krásnejch 50 minut na Coney Island. Je to tam čistá esence americkýho snu. Sluníčko, reklama na soutěž v pojídání hot dogů, zábavní park jak kráva, narvaná pláž a Coca Cola. Na molu si pohodujou rybáři a my si jdem dát zmrzlinu.Dá se tu strávit celej den, my máme ale sraz se Španělkou Yaziou, kterou znám jako stážistku z naší reklamky. Vyrážíme na Chelsea market a na High Line. Tam je to jak z postapokalyptickýho scifi filmu. Stará nadzemka, předělaná na zelenej chodník zarostlej trávou.Zakončujem to v rooftop baru u Brooklynskýho mostu. Je to ten nejhezčí rooftop, jakej jsem viděla. Všude rozsvícený lampionky, super drinky a výhled na Manhattan. Srdce mi plesá ♥️Úterý 1. 8. #day5

Dáme se dokupy a jde se ven! Člověk se načančá a po deseti minutách venku a v metru je jak po horký sprše, nic moc. Jdem dát druhou šanci nákupu žabek. Jako zázrakem koupíme asi jediný žabky, který tam zůstaly z loňský kolekce a jdem dál. K bývalým dvojčatům. Teď tam stojí One World Trade Center, což je nejvyšší mrakodrap ve městě a na místě jednoho z dvojčat je ohromná černá díra do země. Zurčí tam voda a není vidět na dno. Kolem dokola jsou vyrytý jména. Je to síla.


Jdem přijít na jiný myšlenky a vydáváme se za menšinama v NYC. Chinatown a Little Italy. Chinatown Taloše trochu vytlačuje, navíc život na Manhattanu je fakt drahej, takže většina z nich je teď v Bronxu :)


Dostávám z těch všech zážitků vlčí hlad. Hledáme závitky, knedlíčky, cokoliv. Ale zase se nechceme ukvapit, tak hledáme důkladně. Já už hlady šilhám. Nakonec si vybereme jednu knedlíčkárnu, kde je spoustu místňáků a asi tak 5 stupňů díky super silný klimatizaci. Knedlíčky v podstatě vdechneme a vracíme se do 30stupňovýho pekla.


Jde se dál! Little Italy, Nolita, Soho. A konečně zlatý hřeb, Rockefeller centrum a Top of the Rock. Vyhlídka jak blázen, jak jsme slyšeli. Chystáme se do baru dvě patra pod vyhlídkou. Za peníze, co ušetříte na vstupu, si můžete dát drink! Bohužel pro dnešek ale nejsme dostatečně oháklý. Já mám podle pána u vstupu "gym dress", pff. A Tom žabky - kdyby věděl co nám to dalo je koupit, tak by se určitě slitoval :)


Jdem místo toho do Magnolia Bakery, známý ze Sexu ve městě. Taky dobrý!_____________

Místa a tipy pohromadě:

AirBnb byt v Harlemu s dobrym poměrem cena / výkon. Kousek od metra. Metrem je to zhruba 10 minut k Central Parku.


HB Burger je americká burgerová klasika s dobrym pivem a lokalitou na Manhattanu.


Rooftop bar 230 na pátý Avenue má super výhled a není přehnaně posh. Určitě stojí za drink.

1 Hotel Brooklyn Bridge má jeden z nejhezčích rooftop barů, ve kterých jsem byla.

Místo vstupu na vyhlídku Rockefeller centra si kupte drink v Baru Sixty Five, jen dvě patra pod turistickou atrakcí.


V Bedford street ve Williamsburgu najdete na brunch jedno místo lepší než druhý. A taky na kafe! Na milion způsobů a samozřejmě v top kvalitě, jak to maj hipstři a kávový fanatici rádi.

-321 Ice cream shop je cukrárna, kde maj sice permanentní frontu na nitrogen zmrzlinu, ale stojí to za to!


Na Chelsea market je tisíc a jedna možnost, co si dát k jídlu i pití, takže pokud jste nerozhodný, tak tam radši vůbec nechoďte.


#SHOPPING

V NYC se dá nakupovat fakt na každym rohu. Vyhlášenej je obchoďák Macy's. Spoustu obchodů najdete na 5th Avenue a to včetně největšího UNIQLO, který mám dost ráda, a pokud jste v pohodě s tím, že vám sem tam někdo zafuní na záda, pak se dá shoppovat i na Times Square.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Disneyland

Los Angeles

Comments


bottom of page