top of page

Roadtrip po Španělsku: Los Caños de Meca (část 2.)

sobota, 18.6. 2022

Tarifa –> Los Caños de Meca

Vstávání po party v Tarifě je bolestivý, už to holt není, co to bejvalo. Dneska se přesouváme do oblasti Cádiz, která je vyhlášená uvolněnou atmosférou a plážema na všechny strany. Los Caños de Meca na nás čeká! Malej hotel Madreselva, kterej Tom vybral je skvost! Rozkvetlá džungle, bazén jak v Mellrose Place, super snídaně. K obědu dáváme rychlý Poké a burger v blízký restauraci La Quilla a zapíchneme to na pláži. Domluvíme se, že půjdem na večeři a pak se uvidí, ale Marjánka se s tim nějak nedokáže po včerejšim tahu ztotožnit. Po neúspěšným pokusu o vypravení se z hotelu to končí obloženym chlebem u nás na verandě. Mája se konečně dostává do dobrý nálady a hlásí, že máme oslavu. Oslava je to jak víno. Ještě nám chybí nasmažený řízky v alobalu.neděle, 19.6. 20222

Na snídani Maja vypráví postaršímu pánovi o tom, jak má schovanej zadek v kalhotách a já jsem celkem ráda, že jí nerozumí a může se nevědomě usmívat. Vydáváme se na procházku po okolí. Je ve znamení zalesněných cestiček, výhledů na maják Trafalgar a rychlejch všudypřítomnejch hovniválů na pláži. Teda Tom říká, že jsou to hovniválové, já je v akci neviděla.K obědu vybíráme Streetfood s několika foodtruckama, který je parádní. Tom si dává tacos se seafoodem a kuchař mu dá ochutnat ještě roastbeef, o kterým básní do večera. Mája se s Tomem vrtí do rytmu místního playlistu a já jsem ráda, že jsme tohle místo objevili. Za několikatero horama a dunama je město Zahora, kam jedeme odpoledne. Pláž jak z kýčovitý pohlednice, bílej písek, čistý moře. Pár nudistů mi pořád skáče do záběru, ale jinak je to tady perfektní.Andalusie je vyhlášená pozitivnim vztahem k dětem. Je to vidět na každym rohu, jak díky množství hřišť, tak díky lidem, který děti milujou. V Los Caños de Meca je to ale malinko jinak. Nedá se říct, že by nebylo kids friendly, ale rozhodně není parents friendly. Všechny restaurace se tu totiž otevírají až kolem 9. Do tý doby je třeba zajistit vydatnou svačinu.


pondělí, 20.6. 2022

Po snídani jedeme do nedalekýho městečka Barbate, který je vyhlášený nejlepším "bluefin tuna" na světě. Velká část rovnou putuje do Japonska sushi loverům, ale pořád ho tu spoustu zbývá. A ve vesnici Barbate je tuňák v hlavní roli ve všech restauracích. Loví je tu do sítí almadraba, což je metoda typická pro tohle místo, stará jako metuzalém. Ať si vyberete jakoukoliv restauraci, asi neuděláte špatně. My dáváme Peña El Atún a je to velká paráda. Na fine dinig si tu úplně nehrajou, i když všechno servírovaný jídlo by mohlo jít rovnou do michelinskejch restaurací. Tatarák z tuňáka pro Toma, tuňák s wakame řasama pro mě a tuňákovej steak v rajčatový omáčce pro Máju. Dokonalý.

Kousek od Barbate je taky vyhlášenej národní park La Breña. Procházka to pro kočár sice není jako dělaná, ale tuňák vlejvá Tomovi sílu do žil. Ať vyberete jakejkoliv track, výhledama se můžete kochat od začátku do konce.Poslední večer si žádá západ slunce u Trafalgarskýho majáku. To místo je magický nejen proto, že tu v roce 1805 proběhla řežba u Trafalgaru, která udělala z Britů vládce moří. Zážitek mi kazí jen skutečnost, že jsem nás všechny oblíkla jak na motýly, fičí tady totiž jak na větrný hůrce. Ale jinak je to velká nádhera. Procházka přes duny, slunce co zajede do moře jak do másla a romantický výhledy široko daleko. Boží. Maja má právě období JAK TOO? a po cestě domů se zamotávám do vysvětlování oběžný dráhy Země kolem slunce. Zatím to přechází bez povšimnutí. Co budu dělat za pár let, nevim.
_____

Další tipy:

Na kafe a dezert v Los Caños de Meca jedině do The Singular Coffee.


Na Faro de Trafalgar se dá jít v jakoukoliv denní dobu, ale západy jsou tu nejvíc. Zaparkovat se dá asi půl hodiny cesty od majáku. Po cestě k němu potkáte bary, pláže a duny.


Prodloužení road tripu:

Kromě Barbate a Los Caños de Meca se dají navštívit i okolní vesničky, kde se často surfuje nebo kituje a směrem na sever do Cádizu je jedna pláž hezčí než druhá.


Po Los Caños de Meca by dávalo smysl navštívit i Sevillu a Cordobu. My se nakonec rozhodli, že se tam podíváme jindy a raději jsme protáhli počet nocí v Rondě, kam jsme vyráželi další den.
0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page